مدل مفهومی از شاسی بلند برقی کادیلاک لیریک معرفی شد


با گذشت مدت قابل توجه پس از تسلا، برندهای مختلف دنیا برای ساخت کراس‌اورهای برقی تلاش می‌کنند. طی یک سال اخیر، مرسدس بنز، آئودی و فورد هم تولیدکننده‌ی شاسی‌بلندهای کوچک برقی شدند؛ اما به نظر می‌رسد جنرال موتورز و برند کادیلاک، در حدود سال ۲۰۲۳ به این جمع بپیوندد.

جنرال موتورز در تلاش است تا فناوری اختصاصی خود را برای باتری‌ها داشته باشد. این تجهیزات با نام آلتیوم (Ultium) شناخته می‌شوند و قرار است شعاع حرکتی قابل توجه ارائه دهند. کراس‌اور لیریک ۲۰۲۳ نیز، دارای باتری‌های ۱۰۰ کیلووات ساعتی آلتیوم خواهد بود که انرژی لازم برای حرکت تا مسافت ۵۰۰ کیلومتر را فراهم می‌کند.

Cadillac_Lyriq_Concept

لیریک در دو نسخه‌ با سیستم دیفرانسیل عقب و دودیفرانسیل تولید خواهد شد. این خودرو همراه باتری‌های نصب شده در بدنه نزدیک به زمین، نسبت تقسیم وزن ۵۰-۵۰ جلو و عقب دارد تا فرمان‌پذیری بهتری داشته باشد. دیگر مشخصات فنی شاسی بلند برقی کادیلاک، شامل قدرت و گشتاور هنوز اعلام نشده است.

زبان طراحی شرکت سازنده برای خودروهای برقی، شامل المان‌های خاص در لیریک ۲۰۲۳ خواهد بود. جلوپنجره با طرح اختصاصی شامل فضای بسته و دارای LED است که طرح‌هایی متنوع فراهم می‌کند. چراغ‌های اصلی متفاوت از مدل‌های متداول، بسیار باریک و مخفی هستند. در این طرح مفهومی، ردیفی از LED با چیدمان عمودی در طرفین سپر، بیشترین کاربرد را برای تامین روشنایی در شب خواهد داشت.

Cadillac_Lyriq_Concept

طراحی پشت لیریک بیش از جلو خودرو، جذاب و خلاقانه به نظر می‌رسد. بخشی از چراغ‌ها روی ستون عقب نیز کشیده شده‌اند و نمای دید جانبی را پوشش می‌دهند؛ درحالی‌که طرفین سپر هم دارای LED هستند. این خودرو حتی برای دستگیره‌های ورودی در، از LED استفاده می‌کند. مدیران کادیلاک اعلام کرده‌اند محصول نهایی برای تولید انبوه، حدود ۸۵ درصد از جزئیات طراحی نسخه مفهومی را تکرار خواهد کرد.

Cadillac_Lyriq_Concept

در فضای داخلی، لیریک دارای بزرگ‌ترین نمایشگر تمام رنگی تاریخ خودروسازی امریکا است. مانیتور LED با اندازه ۳۳ اینچ و تفکیک یک میلیارد رنگ، بخش قابل توجهی از داشبورد و پنل پشت فرمان را پوشش می‌دهد. فناوری‌های مدرن کادیلاک، شامل سیستم رانندگی خودکار سوپرکروز، پارک از راه دور و نسل جدید نمایش اطلاعات روی شیشه (head-up display) در لیریک استفاده خواهد شد.


Source link

تکنولوژی

حمید فتاحیانمشاهده نوشته ها

از سال 1382 وارد فعالیت وب سایت شدم و در همان سال اولین وب سایت اینترنتی خود را راه اندازی کردم, تخصص شبکه و تجارت الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *