پردازنده ۳۲ هسته‌ای تردریپر سری 3000 رایزن باردیگر در بنچمارک دیده شد


اطلاعات فاش‌شده از بنچمارک دوباره‌ی پردازنده‌ی تردریپر سری ۳۰۰۰ رایزن از بهبود ۳۰ درصدی سطح عملکردی آن در مقایسه با پردازنده‌ی تردریپر 2990WX خبر می‌دهد. 

اواخر مرداد، . اکنون و برای باردوم، پردازند‌ه‌ی ۳۲ هسته‌‌ای نسل سوم تردریپر AMD در بنچمارک آنلاین دیده شد و توانست بهبود سطح عملکردی ۳۰ درصدی را در مقایسه با پرچم‌داران نسل قبلی خود نشان دهد. پردازنده‌ی جدید پیش‌تر با نام رمز Sharkstooth در بنچمارک رؤیت شده بود و اکنون در پایگاه داده‌های UserBenchmark نیز نامش به‌چشم می‌خورد. 

پردازنده 2990WX ساخت AMD

مقاله‌های مرتبط:

در بنچمارک جدید که اطلاعات آن را TUM_APISAK، افشاگر مشهور تراشه‌ها، به‌اشتراک گذاشته، پردازنده‌ی ۳۲ هسته‌ای که احتمالا پرچم‌دار نسل بعدی پردازنده‌های تردریپر AMD‌ خواهد بود با رمزنام ES1 به‌معنی «نمونه‌ی مهندسی» نام‌گذاری شده است. عدد یک در این رمزنام احتمالا نشان می‌دهد نسخه‌ی اولیه‌ی تراشه در آزمون شرکت کرده و درادامه، نسخه‌های بعدی، یعنی ES2 را شاهد خواهیم بود. 

با توجه به اطلاعات بنچمارک، پردازنده‌ی ۳۲ هسته‌ای تردریپر رایزن از سرعت کلاک پایه‌ی ۳.۶ گیگاهرتزی و سرعت کلاک بوست ۴.۲ گیگاهرتزی بهره می‌برد. ازآنجاکه نمونه‌ی اولیه‌ی پردازنده در بنچمارک شرکت کرده، ممکن است این اعداد سرعت‌های نهایی نباشند؛ البته فرض بر این است که بنچمارک‌های انجام‌شده جعلی نیستند. 

در اطلاعات فاش‌شده‌ی بنچمارک قبلی نیز پردازنده‌ی ۳۲ هسته‌ای و سرعت کلاک پایه‌ی ۳.۶ گیگاهرتزی تأیید شده بود که با سرعت کلاک پایه‌ی بنچمارک جدید مطابقت دارد. پردازنده‌ی تردریپر ۳۲ هسته‌ای 2990WX از سرعت کلاک پایه‌ی ۳ گیگاهرتز بهره می‌برد.

امتیازهای مربوط به بنچمارک UserBenchmark نشان می‌دهد پردازنده‌ی جدید در آزمون چندهسته‌ای امتیاز ۵۶۴۹ را کسب کرده است که بهبود سرعت عملکرد ۳۰ درصدی را در مقایسه با پردازنده‌ی نسل قبلی تردریپر 2990WX نشان می‌دهد. همان‌طورکه گفته شد، داده‌های فعلی مربوط به نمونه‌ی مهندسی پردازنده هستند؛ درنتیجه، نمی‌توانند وضعیت سطح عملکردی دقیق Sharkstooth را به‌‌صورت دقیق نشان بدهند. 

با توجه به اینکه در بنچمارک قبلی نیز، بهبود عملکرد ۳۵ درصدی پردازنده‌ی جدید را در مقایسه با 2990WX شاهد بودیم، به‌نظر می‌رسد باید منتظر پردازنده‌ای باشیم که به‌خوبی مرزهای عملکرد نسل قبلی خود را جابه‌جا کرده است.


Source link

تکنولوژی

حمید فتاحیانمشاهده نوشته ها

از سال 1382 وارد فعالیت وب سایت شدم و در همان سال اولین وب سایت اینترنتی خود را راه اندازی کردم, تخصص شبکه و تجارت الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *