تکنولوژی

گوگل ۱۰۰ هزارنفر از کارکنانش را به دورکاری فرستاد

آلفابت، شرکت مادر گوگل، از کارمندان خود در شعبات کشورهای آمریکای شمالی خواسته است برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در خانه بمانند و به‌صورت دورکاری کار کنند.

مقاله‌های مرتبط:

شرکت آلفابت هفته گذشته از کارمندان شعبه واشنگتن خواست که در خانه مانده و به‌صورت دورکاری فعالیت کنند. این اقدام در جهت پیشگیری از گسترش بیماری کرونا بود. حال به‌نظر می‌رسد که آلفابت چنین اقدامی را برای ۱۱ شعبه دیگر اجرایی کرده است.

به دستور مقامات آلفابت، نزدیک به ۱۰۰ هزار کارمند از ۱۱ شعبه مختلف در ایالات متحده و کانادا موقتا به‌صورت دورکاری از خانه فعالیت خواهند کرد. مسئولان آلفابت در حالتی چنین تصمیمی گرفته‌اند که شمار مبتلایان به بیماری کرونا در آمریکا به ۱،۰۰۰ نفر رسیده است. کریس راکوو، یکی از مقامات بلندپایه گوگل، در ایمیلی به کارمندان شرکت نوشت:

آلفابت گفته است شعبات برای افرادی که حضور آن‌ها در شرکت الزامی است، باز خواهد ماند.

با گسترش بیماری کرونا در ایالت واشنگتن، بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند اپل، آمازون، مایکروسافت و فیسبوک از کارمندانشان در شعبه سیاتل خواستند که به‌صورت دورکاری از خانه به فعالیتشان ادامه دهند و تنها کارمندانی به شرکت بیایند که حضورشان الزامی است.

بیماری کرونا / ایالات متحده

تنها در روز دوشنبه ابتلای ۱۶۰ نفر به بیماری کرونا در ایالت واشنگتن گزارش شد. در کالیفرنیا و نیویوک که بزرگ‌ترین شعبات آلفابت در آنجا قرار دارد نیز آمار مبتلایان به بیماری کرونا در حال افزایش است. طبق گزارش‌ها یکی از کارمندان شرکت آمازون و همچنین کارمندی از شرکت فیسبوک به بیماری کرونا مبتلا شده است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، روز یک‌شنبه از کارمندان خواست درصورتی‌که شغلشان اجازه می‌دهد در خانه مانده و به‌صورت دوکاری کار کنند. توییتر نیز هفته گذشته با ارسال پستی از کارمندان خواست که دورکاری کنند. توییتر نه‌تنها از کارمندان دفاتر آمریکا، بلکه از کارمندان دفاتر هنگ‌کنک، ژاپن و کره‌جنوبی نیز خواست که به محل کار نروند و از خانه به فعالیتشان ادامه دهند.


Source link

حمید فتاحیان

از سال 1382 وارد فعالیت وب سایت شدم و در همان سال اولین وب سایت اینترنتی خود را راه اندازی کردم, تخصص شبکه و تجارت الکترونیک

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن